3 months ago
. ۱. آلبرکامو بعد از کشتار قیام مردم مجارستان در پیغامی به نشست نویسندگان مجار گفته بود:رژیمهای تمامیت‌خواه متحدانی بهتر از فراموشی و خستگی ندارند .پس دستور کار ما واضح است.حافظه و پایداری . ۲.بابا وقتی فوت کرد یکی از چندین پیک‌ بزرگ کرونا توی کشور رایج بود. بابا از کرونا فوت نشد ولی از قربانیان ثانویه کرونا محسوب می‌شد.بیماری قدیمی ریوی و خونی در کرونا کارش را کرد و بعد از ۳ ماه بیمارستان بودن و احتمالا میکس ویروس و نارسایی‌ها اورا از پا درآورد به علاوه اثر روانی حاصل از ندیدنش و عدم ملاقات و...روزهای سختی برای من و ما و همه‌ی شماها بود...بود و هست. ۳.حالا جمعی از متخصصان حوزه سلامت و همه‌گیرشناس و محیط زیست، مقاله‌ای نوشته‌آمد و در مسیر انتشارش هستند که به بررسی کمّی تاخیر واکسیناسیون در دوره کووید-۱۹ در ایران می‌پردازد. اینکه چی میشد اگر زودتر و سریعتر واکسیناسیون انجام می‌شد.جدا از اهمیت علمی و درسهایی که برای جامعه جهانی خواهد داشت، این مقاله را بخشی از توصیه آلبرکامو میدانم. ۴. به شکل خلاصه اگر گفته شود اینکه: واکسیناسیون سریع همچون آنچیزی که در ترکیه یا کشورهای جنوبی خلیج‌فارس انجام شد اگر در کشور می‌داشتیم، اگر انکار واقعیت توسط مسئولان رخ نمیداد،اگر فرمایشات فرادستانه‌ ی بی منطق و سیاست‌زده رخ نمی‌داد و اگر حامیان ابلهی از جنس مردم کوچه و خیابان به لیسیدن در و دیوار مشغول نمی‌شدند ‌ و پیاده نظام آن سیاست‌ورزان نمی‌شدند ۵۰هزار تا ۷۵هزار جانِ عزیز ، زنده می‌ماند.و این فقط یک عدد نیست. مفهومی بیش از عدد را دارد. ۵. وقتی یک نفر می‌میرد، همراهش چند ده وابسته اتفاق مستقیم و غیر مستقیم میمرد یا با بیچارگی دست و پنجه نرم می‌کند. خانواده‌هایی که فروپاشیده میشود، کسب و کارهایی که خاموش می‌شود، روانهایی که پریشان می‌شود. کافی بود سیاستورزان‌ کشور جای توهم ، واقع‌انگار می‌بودند تا ۵۰ تا ۷۵ هزار نفر مستقیم زنده می‌ماندند و چندصدهزار نفر(شاید-غیر مستقیم) سالم می‌ ماندند. پ.ن. نمودار دوم، خط سیاه آمار کشته های کووید در ایرانه و خط صورتی آمار محاسباتی کشته‌ها اگر واکسیناسیون به هنگام و موثر انجام می‌شد.
Edit
Download
1 tagged users
@kmadanil
3,030 likes
114 comments
روحشون قرین رحمت الهی🖤
روحشون شاد 🌹
خانواده مامثال بارز مورد پنجم متن شماست،تنها خواهرم كه پزشك بودند در ٤٤سالگي اسماني شدند،دو دختر ٧ و١٥ ساله ،پدر ومادر پيري كه سلامتشان با طبابتهاي دخترشان ارام ميگرفت و…..حسرت ديدار عزيزشان را دارند تا ابد.
👏👏👏👏
مادر من دقیق همون برهه فوت شد ..بی هیچ سابقه بیماری..ی دفه ایست کبدی کرد...کرونا مطمئنا کبدش رو مورد حمله قرار داد.سال بعدش پدرم از نبود مادرم دق کرد (ایست قلبی).حالا ماها موندیم بدون پدر و مادری جوان و سالم و سلامت که داشتن زندگی می کردن .ما موندیم و ی دفتر دیگه از زندگی .دفتر غم انگیزش.کرونا ماها رو هم بعد از اونا کشته نفس کشیدن که معنی زنده بودن نیست.
سلام مقاله را کجا میشه پیدا کرد
تسلیت میگم برای منم همین اتفاق افتاد ولی درد روزهایی که تنها در بیمارستان بودن را التیامی برای ما هست
یاد پدر گرامی و حیف از مردم بی‌گناه 🍀
تلخترین روزهای زندگی خیلی از ماها بود . هنوزم نمیدونم پدرم از کرونا فوت کرد یا عارضه قلبیش یا از عوارض دارویی جدید که تو اون شرایط سختِ ناامیدی امضا دادیم تا بهش تزریق کنن شاید خوب بشه . هرگز هرگز کوتاهی زمامداران کشور رو در شروع واکسیناسیون و ورود واکسن به ایران و لجبازیهای کودکانه شون با دنیا رو فراموش نمی کنم . نه فراموش میکنم و نه می‌بخشم !!!
خداوند رحمتشون کنه🖤🪴